Jaka bieżnia kół jest najlepsza? poliuretan?guma?

Jak dobrać odpowiednią bieżnię kół?

Chcąc dobrać koła do naszych wózków magazynowych najcześciej zastanawiamy się jaka bieżnia będzie dla nas odpowiednia. Zależeć to często będzie od jakości nawierzchni po której jezdzimy i od jej nierówności ,jednym słowem od amortyzacji jaką oczekujemy od kół.

Koła z najwytrzymalszą i najbardziej trwałą bieżnia to koła z bieżnią poliuretanową. Jedną z ich niewątpliwych zalet oprócz bardzo dużej wytrzymałości na ścieranie jest to że nie brudzą posadzek i nie pozostawia na niej śladów tak jak na przykład koła z czarną oponą gumową . W zależności od twardości bieżni koła z poliuretanem mogą mieć rózną amortyzację nierównosci.

Najtwardszą bieżnię mają koła poliamidowe dlatego ich największą wadą jest to ,że mają najmniejszą amortyzacje nierówności .

Jeśli zalezy nam na lepszej amortyzacji powinniśmy wybrać koła pneumatyczne .

Koła pompowane ze wzgl. na swoje dobre włąsciowości amortyzacji mają najszersze zastosowanie w wózkach magazynowych gdzie wystepuje róznorodność I duża nierówność powierzchni.

Trochę gorszą amortyzację mają koła z pełną oponką gumową takie jak w koła metalowo-gumowe oraz torzywowo-gumowe . Należy jednak pamiętać ,że w tych kołach jedynie opona z szarej gumy nie będzie brudzić posadzek i pozostawać czarnych smug.