Koło żeliwne fi. 125 mm w obudowie skrętnej z hamulcem

Brutto: 271,94 PLN
Netto: 221,09 PLN VAT 23%

24 h

25ZH

- +

Koło i zestawy kołowe żeliwne do dużych obciążeń w obudowie skrętnej składa się z koła o jednolitym, obrabianym maszynowo korpusie z odlewu żeliwnego oraz ze stabilnej stalowej obudowy spawanej z hamulcem mechanicznym. Koło występujące w tej obudowie osadzone jest na tulejce, montowane jest z kielichem obudowy za pomocą śruby i nakrętki.

Obudowa skrętna wyposażona jest dodatkowo w hamulec mechaniczny za pomocą którego możliwa jest blokada ruchu obrotowego koła, ruchu obrotowego głowicy skrętnej a także blokada kierunku

Precyzyjne wykonanie obudowy skrętnej z płytką mocującą umożliwia obracanie zestawu skrętnego w pionie oraz dowolne manewry maszynami, środkami transportowymi itd. Specjalna budowa pozwala na łatwe skręcanie zestawem bez dodatkowych sił i środków pomocniczych oraz zachowanie stabilnego kierunku ruchu w linii prostej.

Koło posiada konstrukcję z blachy spawanej, co wpływa na jego wytrzymałość. Koła występują z łożyskiem kulkowym. Łożysko kulkowe osadzone jest w piaście żeliwnej koła z tuleją dystansową.

Koło żeliwne jest pokryte farbą proszkową w kolorze srebrnym. Cechuje się wysoką wytrzymałością na obciążenia i posiada wysoką odporność na zużycie.

Może pracować w szerokim zakresie temperatur od -50 do +150°C. Jest bardzo odporne na ścieranie, uderzenia i zarysowania oraz cechuje się niewielkim oporem toczenia.

 

CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA:

  •     średnica koła: 125 mm
  •     rozstaw otworów: 80x107 mm
  •     wysokość zestawu: 174 mm
  •     szerokość bieżni: 46 mm
  •     łożysko: kulkowe /6004/
  •     nośność: 800 kg
Dopuszczalne obciążenie [kg]: 800
Średnica koła [mm]: 125
Rodzaj łożyska: kulkowe
Szerokość bieżni [mm]: 46
Wysokość zestawu skrętnego i z otworem [mm]: 174
Numer łożyska: 6004