Koło fi.160mm alum.-poliuretanowe z hamulcem/ A45PRWH

Brutto: 174,08 PLN
Netto: 141,53 PLN VAT 23%

24 h

A45PRWH

- +

Koło aluminiowo-poliuretanowe w obudowie skrętnej składa się z  koła z aluminiowego korpusu z trwale połączonym bieżnikiem poliuretanowym oraz ze stabilnej stalowej obudowy tłoczonej z płytką mocującą. Koło występujące w tej obudowie osadzone jest na tulejce, montowane jest z kielichem obudowy za pomocą śruby i nakrętki. Precyzyjne wykonanie obudowy skrętnej z płytką mocującą umożliwia obracanie zestawu skrętnego w pionie oraz dowolne manewry maszynami, środkami transportowymi itd. Specjalna budowa pozwala na łatwe skręcanie zestawem bez dodatkowych sił i środków pomocniczych oraz zachowanie stabilnego kierunku ruchu w linii prostej.

Obudowa skrętna wyposażona jest dodatkowo w hamulec mechaniczny za pomocą którego możliwa jest blokada ruchu obrotowego koła, ruchu obrotowego głowicy skrętnej a także blokada kierunku.

Koło charakteryzuje się dużą wytrzymałością na obciążenia. Jest niewrażliwe na zabarwienia. Cichobieżne, absorbuje drgania i uderzenia. Wyróżnia się niskim oporem toczenia. Można stosować w temperaturach od -20°C do +70°C. Twardość bieżnika standardowego koła to 92°Shore’a. Cechuje go duża odporność na smary, oleje naturalne, benzyny oraz rozpuszczalniki, co zwiększa jego możliwości zastosowania. Poziom głośności użytkowania oraz stopień ochrony podłoża ocenia się na dobry.

 

CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA:

  •     średnica koła: 160 mm
  •     rozstaw otworów: 80x105ø10
  •     wysokość zestawu: 197 mm
  •     szerokość bieżni: 47 mm
  •     przesunięcie osi: 127 mm
  •     łożysko: kulkowe
  •     nośność: 400 kg

 

Dopuszczalne obciążenie [kg]: 400
Średnica koła [mm]: 160
Rodzaj łożyska: kulkowe
Szerokość bieżni [mm]: 47
Wysokość zestawu skrętnego i z otworem [mm]: 197
Numer łożyska: