Istnieje kilka rodzajów wózków bramowych – które z nich będą najlepszym wyborem przy konstrukcji bramy? Stałe czy wahliwe?

Profil bramowy, który jest podstawą kazdej konstrukcji bramy przesuwnej, nie jest doskonale prosty ponieważ jest to wyrób hutniczy. Dlatego idealnym rozwiazaniem podczas montążu bramy jest osadzanie jej na jednym wózku bramowym wahliwym, a drugim wózku stałym (przy długich bramach, gdzie nierówność profila bramowego może być większa, można zastosować dwa wózki bramowe wahliwe).

Obrazowo mówiąc wózek wahliwy osadzony na trzpieniu ma delikatną "odchyłke" na boki i dzieki temu potrafi sie dostosować do nierówności profila bramowego - można go zastosować z przodu bramy jako pierwszy wózek. Najlepiej zastosowac go tak, żeby przy ewentualnym demontażu i pózniejszym montażu bramy można ją było wsunąć na pierwszy wózek pod delikatnym kątem, wypoziomować na wahliwości wózka i następnie wsunać w drugi wózek. Nie trzeba tym samym pomocy "wielu rąk" i idealnego utrzymania bramy w poziomie przy wsuwaniu jej na wózki.

Zastosowanie dwóch wózków bramowych stałych przy delikatnym skrzywieniu profila bramowego mogłaby spowodować blokowanie i hamowanie podczas otwierania/zamykania bramy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak krok po kroku zaplanować i zbudować bramę przesuwną zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym.