Aby odpowiedzieć nalezy najpierw zadac sobie pytanie: czym sa koła pneumatyczne - pompowane, a czym koła wypełnione pianką .

Koła pneumatyczne występują w dwóch rodzajach: koła pneumatyczne dętkowe oraz koła pneumatyczne bezdętkowe.W obydwu przypadkach za amortyzacje odpowiedzialne jest powietrze.

W kołach piankowych za przenoszenie obciążenia i amortyzacje opowiedzialna jest pianka poliuretanowa, która jest opasana oponą .

W warunkach magazynowch i na nawierzchniach bez zagrożeń ze strony ostrych przedmiotów zastosowanie znajdą klasyczne koła wypełnione powietrzem.

 

Co jednak nastapi gdy powierzchnia przestaje być idealna?

Kazda osoba używająca kółek pompowanych przynajmniej raz w życiu doświadczyła przebicia opony.Zazwyczaj zdarza sie to oczywiscie w najmniej odpowiednim momencie , kiedy nam sie śpieszy, klient czeka na towar itp. Żeby uniknac tego typu przykrych niespodzianek możemy zastosować koła wypełnione pianką poliuretanową.

Głowną zaletą kół piankowych jest nieprzebijalność przy zapewnieniu komfortu jazdy oraz niewielkiego tłumienia drgań. Przy tej ogromnej zalecie jaka jest nieprzebijalnosć koła niestety posiadają małą wade. Wadą kół wypełnionych pianką jest to, że pozostawione na dłuższy czas działaniu dużej siły nacisku statycznego potrafią się odkształcić.

Dlatego wszedzie tam, gdzie koła rzadko sie toczą i raczej poddawane są długotrwałemu naciskowi statycznemu polecane są koła pneumatyczne. Koła pneumatyczne doskonale chronią podłoże, rewelacyjnie tłumią drgania, a dzieki zastosowaniu opon 4 płóciennych i łożysk kulkowych mają duże dopuszczalne nośności.

Najczęsciej koła piankowe wykorzystywane sa w taczkach, które na budowach i w ogrodach narażone są na jazde po gwoźzdziach, wkrętach, kawałkach drutów itp. oraz w składach wyrobów hutniczych i zakładach związanych z obróbką metali gdzie wystepuje duża ilość ostrych wiórów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów w ofercie Naszej firmy znajdą Państwo:

* nieprzebijalne koła piankowe zarówno do taczek (o srednicy 40cm), jak i do wózków magazynowych (o średnicy 26 cm i 28 cm) 

* koła pneumatyczne od średnicy 175mm do 450mm.