Koła meblowe to jedne z najpopularniejszych kół jakie występują w codziennym użytkowaniu. Spotykamy się z nimi niemal na każdym kroku. Jednakże koła meblowe mogą mieć znacznie szersze zastosowanie, niż tylko to na jakie wskazuje ich nazwa.

Niemniej jednak koła meblowe najczęściej stosowne są w komodach,szafach,fotelach biurowych, stolikach, łóżkach, sofach z rozsuwanymi częściami . Zastosowanie kół meblowych w wyżej wymienionych meblach znacznie ułatwia wykonywanie najbardziej przyziemnych czynności, jak odsuwanie , przestawienie i przemieszczanie .

Jednym z mniej typowych zastosowań kół meblowych jest możliwość używania ich jako koła do walizek , kufrów podróżnych , torbach zakupowych oraz jako koła do coraz bardziej popularnych mebli ogrodowych z palet . Solidność wykonania są gwarancją, że kółka będą w stanie udźwignąć nawet najcięższe bagaże. Co ważne, niektóre typy kół powleczone zostały szarą gumą która nie rysuje i nie pozostawia śladów na penelowych podłogach i wszelkich innych rodzajach domowych posadzek .

Koła meblowe bardzo często znajdują zastosowanie również jako koła do głośników scenicznych i domowych co również ułatwi ich przesuwanie bez dżwigania i rysowania przy tym powierzchni scenicznych.

Reasumując kołka meblowe stosuje się począwszy od kół meblowych, poprzez koła do walizek aż po koła do kolumn-głośników,statywów,stołów,chodzików oraz koła do mebli ogrodowych . Mają tak wiele zastosowań, że trudno było by zawrzeć je w jednym, krótkim poradniku.

Dla Państwa wygody nasza firma oferuje koła meblowe od średnicy 30mm aż do 125mm,oczywiście mozemy je zamontować do różnych rodzajach obudów: stałych i skrętnych , skrętnych z trzieniem oraz skrętnych z centralnym otworem . Kilka rodzajów obudów do kół meblowych sprawi, że każdy znajdzie to czego potrzebuje.

Po co zatem dźwigać ciężkie meble ,łózka i rzeczy? Po co rysować podłogi i nadwyrężać mięśnie? Czy każde sprzątanie i przemeblowanie musi być udręką? Nie. Wystarczy kilka niedrogich kółeczek meblowych.