Rolki na linkę jak sama nazwa wskazuje są specjalistycznym rodzajem rolek z wyżłobieniem w bieżni rolki w którym pracuje linka . Najczęściej wykorzystywane są one na przykład w sportach żeglarskich, na siłowniach ,w sprzęcie rehabilitacyjnym czy przy wszelkiego typu wyciągach budowlanych.

Obciążenie jakim poddawane są owe przedmioty zwykle jest dość zróżnicowane dlatego zanim podejmiecie państwo decyzje o kupnie warto dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniej rolki.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje rolek z wyżłobieniem na linkę : rolki metalowe lub rolki tworzywowe dlatego podstawowym sprawą jaką państwo muszą wiedzieć przed wyborem rolki to obciążenia jakim będą one poddawane.

Nośność rolki wynika również z jej średnicy zewnętrznej zgodnie z zasada im większa średnica rolki tym większy przenosi ciężar a przy okazji ma mniejszą tendencję do „załamywania” linki pracującej na rolce.

Ostatnim wyborem przed ,którym państwo będą stali jest wybór szerokości wyżłobienia. Tu sprawa jest prosta ponieważ szerokość wyżłobienia wynika z grubości linki jaka będzie pracować na rolce.
Reasumując w ofercie Naszej firmy znajdziecie Państwo:

  1. Rolki tworzywowe ułożyskowane o średnicy od 29mm do 200mm i nośności odpowiednio od 10 kg/sztukę do 300 kg/szt.

  2. Rolki tworzywowe ułożyskowane o średnicy od 20mm do 100mm i nośności odpowiednio od 20 kg/sztukę do 80 kg/szt.

  3. Rolki metalowe ułożyskowane o średnicy od 44mm do 79mm i nośności odpowiednio od 100 kg/sztukę do 150 kg/szt.

Warto pamiętać aby wybór i pomiar rolek był jak najdokładniejszy ponieważ zapewni to stabilną i bezawaryjną pracę urządzenia.