Chcąc dobrać koła do naszych wózków magazynowych najcześciej zastanawiamy się jaka bieżnia będzie dla nas odpowiednia. Zależeć to często będzie od jakości nawierzchni po której jezdzimy i od jej nierówności ,jednym słowem od amortyzacji jaką oczekujemy od kół.

Koła z najwytrzymalszą i najbardziej trwałą bieżnia to koła z bieżnią poliuretanową. Jedną z ich niewątpliwych zalet oprócz bardzo dużej wytrzymałości na ścieranie jest to że nie brudzą posadzek i nie pozostawia na niej śladów tak jak na przykład koła z czarną oponą gumową . W zależności od twardości bieżni koła z poliuretanem mogą mieć rózną amortyzację nierównosci.

Najtwardszą bieżnię mają koła poliamidowe dlatego ich największą wadą jest to ,że mają najmniejszą amortyzacje nierówności .

Jeśli zalezy nam na lepszej amortyzacji powinniśmy wybrać koła pneumatyczne .

Koła pompowane ze wzgl. na swoje dobre włąsciowości amortyzacji mają najszersze zastosowanie w wózkach magazynowych gdzie wystepuje róznorodność I duża nierówność powierzchni.

Trochę gorszą amortyzację mają koła z pełną oponką gumową takie jak w koła metalowo-gumowe oraz torzywowo-gumowe . Należy jednak pamiętać ,że w tych kołach jedynie opona z szarej gumy nie będzie brudzić posadzek i pozostawać czarnych smug.