Automat to prędzej czy póżniej nieodzowny element każdej bramy przesuwnej.

Podstawowym wyborem przed jakim Państwo stoją to wybór miedzy tradycyjnym napędem, a automatem umieszczonym w słupie czyli tzw. napedem słupkowym. Zarówno w zwykłym napędzie, jak i napędzie umieszczonym w słupku wszystkie elementy składowe są takie same: silnik, zasilacz, zębatka.

Za napędem w słupku przemawiają przede wszystkim walory estetyczne, ponieważ automat jest umieszczony w masywnym ocynkowanym słupie o wymiarach 16cm x 12 cm x wysokosć 150cm (opcjnalnie napęd słupkowy moze mieć wysokość 170cm oraz dowolny kolor RAL).

Napęd w słupku jest także dużo łatwiejszy do zamontowania - wystarczy słupek nałożyc na cztery wcześniej zatopione w fundamencie pręty gwintowane i skrecic nakrętkami (podobnie jak w wózkach bramowych) . Taki sposób montażu ułatwia łatwe wypoziomowanie napędu.

Kolejną z zalet napędu umieszczonego w słupie jest bardzo łatwa możliwość regulacji wysokosci pracy zębatki napędowej miedzy 140mm a 290 mm.

Umieszczenie automatu w słupie chroni mechanizm przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz kradzieżą .

Naped w słupie nadaje sie idealnie do nowo wykonywanej bramy, gdzie troche większy wydatek na naped słupkowy rekompensuje późniejszy brak konieczności zakupu i zabetonowania i tak potrzebnego słupa podtrzymującego zwykły napęd.

Oczywiście wychodząc naprzeciw oczekiwań Klientów Naszej firmy istnieje możliwość zakupu samego słupa, natomiast mechanizm można dokupić i zamontować w pózniejszym terminie, bez żadnego spawania i wiercenia co znacznie skraca czas montazu.

Napęd tradycyjny jest najczęsciej wybierany przy wymianie starych napędów w istniejących juz bramach.