Zdecydowana większość wózków paletowych ma znormalizowane średnice rolek, czyli fi.80mm, więc wybór ogranicza się do dobrania odpowiedniej szerokości. Oprócz szerokości, ważnym elementem wyboru rolek jest materiał z jakiego są one wyprodukowane.

W produkcji rolek do paleciaków stosuje sie trzy rodzaje materiału, więc z tego względu wybór rolek do wózków paletowych również nie jest zbyt skomplikowany:

  1. Rolki tworzywowe (poliamidowe) – rolki te charakteryzują się zakresem pracy od -20 do +80 stopni Celsjusza, są "twarde" i dlatego nie amortyzują nierówności powierzchni po której się poruszają. Rolki tworzywowe mają stosunkowo dużą nośność bo aż 500 kg/sztukę.

  2. Rolki aluminiowo-gumowe – rolki te mają lepszą amortyzację ze względu na gumową bieżnię (niestety czarna guma potrafi zostawiać ślady na powierzchniach po których porusza sie paleciak) Rolki aluminiowo-gumowe do wózków paletowych mają stosunkowo niską nośność - 400kg/sztukę.

  3. Rolki aluminiowo-poliuretanowe – rolki te charakteryzują sie największą wytrzymałością i posiadają największą nośność. Nośność rolek aluminiowo-poliuretanowych do paleciaków to, w zależności od szerokości rolki, od 350 kg aż do 700 kg/sztuke. Poliuretanowa bieżnia nie pozostawia śladów na powierzchniach, po których sie porusza paleciak i ma kilkukrotnie mniejszą ścieralność od gumy oraz odporność na różnego rodzaju substancje chemiczne, smary itp. Rolki aluminiowo-poliuretanowe są więc najbardziej odporne i najwytrzymalsze z oferowanych na rynku rolek do wózków paletowych.